آرشیو : تغذیه

مزایا و خاصیت‌ های درمانی چای سبز

مزایا و خاصیت‌ های درمانی چای سبز

نوشیدن چای سبز برای سلامتی بسیار مفید می باشد و کمک می‌کند وزن انسان متعادل بماند. در این مقاله درباره‌ مزایا و خاصیت‌ های درمانی چای سبز به بحث و بررسی پرداخته شده است.

ادامه مطلب

کتاب ‘خام گیاهخواری چیست؟’ ، نوشته آرش مدرّس

کتاب 'خام گیاهخواری چیست؟' ، نوشته آرش مدرّس

از آنجاییکه تنها غذای طبیعی انسان و دیگر موجودات زنده، مواد خام و طبیعی هستند، خام گیاهخواری سبب می شود به بالاترین حد تندرستی و سلامتی برسیم.

ادامه مطلب

مقاله “آشنایی با پیامدهای رژیم لاغری غلط”

مقاله "آشنایی با پیامدهای رژیم لاغری غلط"

برای داشتن اندام مناسب، انجام فعالیت ورزشی و اتخاذ برنامه غذایی سالم ضروری است. بسیاری از افرادی که می خواهند در کوتاه مدت وزن خود را کاهش دهند به رژیم های ناسالم رو می آورند که برای بدن بسیار مضر است.

ادامه مطلب

مقاله “آشنایی با فواید زنجبیل”

مقاله "آشنایی با فواید زنجبیل"

زنجبیل حاوی خواص بی‌ شماری است. فرقی نمی‌کند که تازه، خشک و یا به صورت پودر باشد. این گیاه تند و تیز انرژی‌ زا است، مشکلات گوارشی، خستگی، حالت تهوع و یبوست را برطرف می‌کند، ضدالتهاب است و بسیاری فواید دیگر.

ادامه مطلب

مقاله “آشنایی با ۶ خاصیت هویج”

مقاله "آشنایی با ۶ خاصیت هویج"

جوانی و شادابی پوست با هویج امکان‌ پذیر است. این ماده‌ ی غذایی نه تنها برای اعضای داخلی بدن مفید است بلکه برای بهبود وضعیت پوستمان نیز موثر است.

ادامه مطلب

مقاله “نقش تغذیه در رشد قدی کودکان”

مقاله "نقش تغذیه در رشد قدی کودکان"

اگر منحنی رشد قدی نوزاد نزولی باشد، نشان‌ دهنده آن است که سوء تغذیه طولانی‌ مدت برای نوزاد ایجاد شده و نگران‌ کننده است.

ادامه مطلب

مقاله “آشنایی با سه آب‌ میوه طبیعی برای داشتن پوستی جوان و زیبا”

مقاله "آشنایی با سه آب‌ میوه طبیعی برای داشتن پوستی جوان و زیبا"

بدانید و آگاه باشید نوشیدن مرتب آب میوه‌ ها و آب سبزیجات تازه، باعث تأمین آب و دفع سموم از سلول‌ های بدن می‌ شود. زمانی که دستگاه گوارش درست کار نکند اثرات آن روی پوست نیز نمایان می‌ شود. به این ترتیب که پوست خراب شده و کثیف به نظر می‌ رسد.

ادامه مطلب

مقاله “آشنایی با هفت خوراکی‌ ضد استرس”

مقاله "آشنایی با هفت خوراکی‌ ضد استرس"

تغذیه سالم می‌تواند موجب برطرف شدن استرس و اضطراب‌ شود. تقریباً همه ما می‌ دانیم نوع تغذیه روی سلامت روحی انسان‌ ها مؤثر است و کشمکش‌ های درونی می‌توانند الگوهای غذایی ما را تغییر دهند، اما تغذیه سالم می‌تواند موجب برطرف شدن استرس و اضطراب‌ های درونی شود.

ادامه مطلب

مقاله “آشنایی با برخی آنتی‌ بیوتیک‌ های طبیعی”

مقاله "آشنایی با برخی آنتی‌ بیوتیک‌ های طبیعی"

آنتی‌ بیوتیک‌ های طبیعی شامل مواد غذایی و گیاهان دارویی است که ویژگی‌ های آنتی‌ بیوتیکی (ضد میکروبی) دارند. خیلی از این‌ ها برای درمان عفونت‌ های باکتریایی، ویروسی و قارچی مفیدند.

ادامه مطلب

مقاله “۱۷ ماده غذایی که می توان با خیال راحت خورد”

مقاله "17 ماده غذایی که می توان با خیال راحت خورد"

دنیای مواد غذایی پر از خوردنیهایی است که کالری زیادی به بدن تحمیل نمیکنند اما در عوض ویتامین و مواد مغذی زیادی دارند. برای همین هم میتوانید با خیال راحت و اشتهای تمام از این نعمتهای الهی بهره مند شوید.

ادامه مطلب