خانه / اخبار / پروژه اینترنت ماهواره ای چین آغاز به کار کرد

پروژه اینترنت ماهواره ای چین آغاز به کار کرد

چین ماهواره ای را در مدار نزدیک زمین/ LEO مستقر کرد تا یک گام به هدف خود ، تامین اینترنت برای افرادی که هنوز اینترنت قابل اعتماد ندارند دست یابد.

China got on the bandwagon to provide global satellite internet

به گزارش دانشجوی ایرانی از خبرآنلاین، ماهواره موسوم به Hongyun-1 روز یکشنبه ۲۲ دسامبر از مرکز پرتاب «جیو کوآن» به هوا پرتاب شد و این ماهواره که به زبان چینی به معنای «ابر رنگین‌کمان» است یکی از ۱۵۶ ماهواره‌اینترنت‌دار است که توسط تشکیلات چینی سازنده فضاپیما / CASIC ساخته‌شده و با موشک Long March 11 به فضا پرتاب شد.{لینک}

طبق برنامه تا سال ۲۰۲۰ باید تمام ماهواره‌های تعریف‌شده در مدار LEO قرار گیرند تا نه‌تنها دسترسی چینی‌ها در نقاط دور به اینترنت فراهم شود، بلکه چین در نظر دارد سایر کاربران دنیا را نیز تحت پوشش اینترنت ماهواره‌ای خود قرار دهد.

این ماهواره‌ها در ارتفاع ۱۰۰۰ کیلومتری از سطح زمین به ارائه خدمات اینترنتی خواهند پرداخت.

چین در نظر دارد تا زیرساخت‌های دیجیتال خود را در فضا وسعت بخشد و با توسعه Beidou system قصد دارد تا با سیستم GPS آمریکایی رقابت کند.

در آن‌سوی دنیا کمپانی اسپیس ایکس تحت پروژه Starlink قصد دارد ۱۲ هزار ماهواره‌اینترنت‌دار را در ارتفاع ۳۳۵ تا ۳۴۶ کیلومتری قرار دهد. مارس امسال مجوز نصب ۴۴۲۵ ماهواره از سوی FCC صادر و دو ماهواره آزمایشی در مدار قرار گرفت و طبق برنامه باید تا ۲۰۲۰ سرویس اینترنت ماهواره‌ای راه‌اندازی شود. • همچنین می توانید از مطالب زیر دیدن فرمایید:

  آلوده کردن گوشی های هوشمند به بهانه فیلترینگ و سوءاستفاده از آنها برای حملات DDos و جاسوسی

  آلوده کردن موبایل و سوءاستفاده از آن به راحتی آب خوردن!

  فیلتر تلگرام به یکی از بهترین بهانه‌ها برای فریب کاربران بدل شده تا انواع و اقسام بد‌افزار با سطح دسترسی مختلف روی گوشی‌هایشان نصب شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *