خانه / اخبار / چشم هایی از جنس ابر

چشم هایی از جنس ابر

فناوری ها در زندگی روزمره ما بسیار مؤثر هستند ، اما این فناوری ها برای معلولین می‌توانند معنایی بیش از یک فناوری داشته باشند.

از دید یک معلول همه پیشرفت های تکنولوژی خوب نیستند و برخی از آنها معلولین را نادیده می‌گیرند ، زمانی که نمی توانید ماشین خود را پارک کنید ، چون برنامه آن بسیار پیچیده طراحی شده ، و حتی دریافت نشان آبی (کارت معلولیت) که نیازمند یک حداقل توانایی برای استفاده از خدمات آنلاین می باشد. بنابراین کشف فناوری‌هایی که به زندگی معلولین کمک می‌کنند بسیار مسرت بخش خواهند بود.

“Head in the clouds” سر در ابرها

کلاه هوشمند برای نابینایان

به گزارش دانشجوی ایرانی به نقل از فوربس پروژه ای که توسط شرکت چینی Cloudminds و با حمایت دولت چین طراحی شده است ، چیزی شبیه یک کلاه دوچرخه سواری که کلود مایندز از آن بعنوان اولین ربات راهنمای ابری نام می‌برد.

این فناوری شبیه به فناوری است که در ماشین های خودران بکار گرفته شده است و به نابینایان کمک خواهد کرد.

در این فناوری داده ها توسط مجموعه ای از دوربین ها وسنسور ها به سرورهای ابری ارسال می شوند و پس از تفسیر این داده ها توسط هوش مصنوعی ، جهت کمک به افراد نابینا استفاده می شوند.

این فناوری شامل ویژگی هایی است که به نابینایان کمک می کند تا از خیابان رد شوند ، متوجه ماشین های پارک شده و دیگر اشیاء مانند سطل زباله شده و از وضعیت چراغ راهنما و خط عابر پیاده مطلع شوند.

منبع: Forbesهمچنین می توانید از مطالب زیر دیدن فرمایید:

رکورد زدن دستگاه واقعیت مجازی سونی

رکورد زدن دستگاه واقعیت مجازی سونی

کمپانی سونی‌ این روز‌ها با فناوری‌های واقعیت مجازی، سود زیادی به دست آورده است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *