خانه / اخبار / چهار ویژگی کلیدی اکوسیستم اپلیکیشن‌های بلاکچینی

چهار ویژگی کلیدی اکوسیستم اپلیکیشن‌های بلاکچینی

اپلیکیشن‌ها یا برنامه‌های تمرکززدایی یا “dApps” یکی از بزرگ‌ترین کاربردهای بالقوه فناوری بلاک‌چین هستند و گزینه‌های جدیدی را که تاکنون مثل آنها دیده نشده است، برای محصولات مشتری‌محور و کسب و کارمحور ارائه می‌دهند.

چهار خصوصیت کلیدی اکوسیستم اپلیکیشن‌های بلاک‌چینی

نتایج نظرسنجی از ۱۶۰ پروژه توسعه DApp

تاکنون گروه‌های مختلفی برای پژوهش و مطالعه در زمینه توسعه “dApp” فعالیت کرده‌اند و در حال حاضر نیز گروه‌های زیادی در این زمینه فعال هستند و قصد دارند که فضای جدیدی را در بازار بلاک‌چین باز کنند.
بدین ترتیب تاکنون نزدیک به ۱۶۲۴ پروژه توسعه “dApp” تعریف شده است. از بین این تعداد فقط ۱۶۰ پروژه حاضر به شرکت در نظرسنجی ۴۰ سوالی شدند.
به گزارش دانشجوی ایرانی از ایتنا به نقل از ونچربیت، هدف از برگزاری این نظرسنجی، جداسازی حقایق از فرضیات و شایعات در رابطه با بازار “dApp”، آگاهی از تعداد پروژه‌های فعال در زمینه “dApp”، روند حرکت آنها و اطلاع از چالش‌های پیش روی آنها در هنگام ساخت“dApp” بود.

بدین تریتب مشخص شد که چهار خصوصیت اصلی در رابطه با اکوسیستم اپلیکیشن بلاک‌چینی وجود دارد.

اغلب DApp ها در سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز نموده اند

اغلب DApp ها در سال 2018 فعالیت خود را آغاز نموده اند

خصوصیت اول این است که این برنامه‌ها در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شدند و بسیاری از پلتفرم‌ها و پروژه‌ها در دنیای بلاک‌چین در سال ۲۰۱۷ آغاز و در سال ۲۰۱۸ به فاز راه‌اندازی رسیدند.
حدود ۷۲ درصد پروژه‌هایی که در نظرسنجی شرکت کرده بودند، در ۲۰۱۸ کار خود را آغاز کردند و ۴۱ درصد، در شش ماه گذشته دست به کار شده بودند.

اغلب DApp ها هنوز بصورت متمرکز کار میکنند

اغلب DApp ها هنوز بصورت متمرکز کار میکنند

خصوصیت دوم این است که “dApp” بر مبنای راهکارهای متمرکز کار می‌کنند و هنوز زیرساخت‌های موجود امکان تمرکززدایی را فراهم نکرده است.
در حال حاضر برنامه‌های مذکور بر اساس راهکارهای متمرکز فعالیت می‌کنند و این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک، کارهای غیرمتمرکز آغاز شود.

DApp ها در رابطه با آموزش مخاطبین خود مشکل دارند

DApp ها در رابطه با آموزش مخاطبین خود مشکل دارند

خصوصیت سوم این است که مسئله آموزش دادن به کاربر در رابطه با این برنامه‌ها، مشکل است.
تعداد کاربران موجود در فضای بلاک‌چین بسیار محدود هستند. با وجود اینکه ده سال از عرضه رمز ارز ها می‌گذرد، هنوز امکان دسترسی و آشنایی با این مبحث برای بسیاری فراهم نشده است و از این مسئله اطلاع چندانی ندارند.

DApp ها اغلب به دنبال توسعه بازی ها و زیرساخت های مرتبط با بازی ها هستند

DApp ها اغلب به دنبال توسعه بازی ها و زیرساخت های مرتبط با بازی ها هستند

خصوصیت چهارم این است که بسیاری از سازندگان برنامه‌های مذکور روی بازی‌ها شرط‌بندی می‌کنند و این پروژه‌ها بیشتر مبتنی بر بازی هستند تا بتوانند کاربران را جلب و جذب نمایند. ۲۷ درصد از پروژه‌ها اعلام کرده اند که تمرکز آنها بر روب بازی های بر پایه بلاکچین است. • همچنین می توانید از مطالب زیر دیدن فرمایید:

  مصرف اینترنت گوشی خود را کنترل کنید

  مصرف اینترنت گوشی خود را کنترل کنید

  اگر شما نیز جزو کاربرانی هستید که از پرداخت هزینه‌های گزاف برای قبض موبایل و …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *