خانه / اخبار / دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران برای رفع ۹۱۳ نیازمندی‌ فناورانه دستگاه‌ها

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران برای رفع ۹۱۳ نیازمندی‌ فناورانه دستگاه‌ها

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ ۹۱۳ نیاز فناورانه شرکت‌ها و دستگاه‌ها خبر داد و گفت: این نیازهای فناورانه در طول نمایشگاه “تستا” اعلام شده بود که با جمع‌آوری‌ آنها به دانشگاه‌ها و شرکت‌ها ابلاغ شده است.

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران برای رفع ۹۱۳ نیازمندی‌ فناورانه دستگاه‌ها

به گزارش دانشجوی ایرانی از ایسنا ، دکتر مسعود برومند با اشاره به برگزاری نمایشگاه “تقاضای ساخت و تولید ایرانی” (تستا) که در دی‌ماه سال جاری برگزار شد، افزود: این نمایشگاه از ۳ تا ۶ دی ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور ۷۰ سازمان و شرکت برگزار شد تا در طی آن بتوانند با ارائه نیازمندی‌های فناورانه خود از ظرفیت شرکت‌ها و مؤسسات علمی کشور در حوزه تولید مواد، قطعات، تجهیزات و سیستم‌ها در راستای رفع نیازمندی‌های فناورانه خود بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه شرکت‌ها و سازمان‌ها نیازهای فناورانه خود را ارائه کردند، خاطر نشان کرد: تقاضاهای فناوری ارائه شده در دبیرخانه نمایشگاه تستا جمع‌آوری شد.

برومند با بیان اینکه این نیازمندی‌های فناورانه در دبیرخانه شورای علوم، تحقیقات و فناوری تجمیع شدند، اظهار کرد: به منظور رفع این نیازهای فناورانه، ۹۰۰ نیازمندی ارائه شده در نمایشگاه تستا به دانشگاه‌ها ابلاغ شد و بر اساس گزارش‌های ارائه شده از این تعداد حدود ۴ تا ۵ مورد منجر به عقد قرارداد شده است.

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با بیان اینکه نمایشگاه تستا با همکاری دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری برگزار شد، یادآور شد: شورای عتف در روند اجرای پروژه‌های مشترک میان دستگاه‌ها، شرکت‌ها و دانشگاه‌ها نقش ایجاد ارتباط میان طرفین را دارد.

برومند با بیان اینکه این نیازمندی‌ها منتشر شده است، خاطر نشان کرد: از تمامی فناوران کشور، اعم از دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، شرکت‌های خصوصی و دولتی و شرکت‌های دانش‌بنیان که توانایی رفع نیازهای ارائه شده را دارند، دعوت می‌شود تا با تماس با شماره ۸۸۶۷۵۶۵۰ داخلی ۱۱۷ و ۱۱۸، ۰۹۹۰۶۸۱۱۷۲۰ آمادگی خود جهت رفع نیاز را به دبیرخانه نمایشگاه تستا اعلام کنند تا اقدامات لازم در جهت برقراری ارتباط بین آنها و متقاضی فناوری انجام گیرد.

به گفته وی، تقسیم‌بندی نیازهای فناورانه ارائه‌شده در نمایشگاه از لحاظ حوزه صنعت به این شرح است:

ردیفحوزه صنعتتعداد نیازهای دریافت‌شده
۱برق و انرژی۲۸
۲دفاعی۷۰
۳تجهیزات پزشکی۵۸
۴خودرو۲
۵ساختمان۴
۶سایر صنایع۱۲۰
۷شیمیایی۵۶
۸غذایی و آشامیدنی۴۳
۹فناوری اطلاعات۵۶
۱۰کشاورزی۴
۱۱معدنی و فلزی۹۲
۱۲نفت، گاز و پتروشیمی۳۸۰
مجموع۹۱۳


 • همچنین می توانید از مطالب زیر دیدن فرمایید:

  مصرف اینترنت گوشی خود را کنترل کنید

  مصرف اینترنت گوشی خود را کنترل کنید

  اگر شما نیز جزو کاربرانی هستید که از پرداخت هزینه‌های گزاف برای قبض موبایل و …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *