خانه / اخبار / تشخیص زمان استعفای کارمندان با هوش مصنوعی

تشخیص زمان استعفای کارمندان با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی کمپانی آی‌بی‌ام ملقب به واتسون، هم‌اکنون می‌تواند حدس بزند که کارمندان چه زمانی به تنگنا رسیده و قصد استعفا از این کمپانی را خواهند داشت.

تشخیص زمان استعفای کارمندان با هوش مصنوعی

به گزارش دانشجوی ایرانی از ایتنا ، جینی رمیتی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی آی‌بی‌ام اعلام کرده است که هوش مصنوعی این کمپانی در تشخیص میزان رضایتمندی کارمندان به حدی مهارت پیدا کرده است که در ۹۵ درصد مواقع پاسخ درستی اعلام می‌کند.

برنامه پیش‌بینی میزان کاهلی کارمندان هوش مصنوعی واتسون برای حفظ استعدادها مورداستفاده قرار می‌گیرد زیرا همان‌طور که رمیتی اظهار کرده است:« بهترین زمان برای رسیدگی به یک کارمند قبل از استعفایش است. این کمپانی تخمین زده است که مداخلات زودهنگام این کمپانی برای حفظ استعدادها و جلوگیری از استعفای آن‌ها تقریبا ۳۰۰ میلیون دلار از هزینه‌های نگهداری را حفظ کرده است.

البته دپارتمان مدیریت منابع انسانی آی‌بی‌ام از این قافله عقب مانده است زیرا بر اساس گفته‌های مدیر ارشد اجرایی این کمپانی، استفاده از این فناوری در کنار خدمات ابری و دیگر بهینه‌سازی‌های مدرن موجب شده است که اندازه دپارتمان منابع انسانی آی‌بی‌ام به‌اندازه ۳۰ درصد کاهش پیدا کند. به‌این‌ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که واتسون به‌جای یک مدیر منابع انسانی ماهر نیز کار می‌کند.

البته این اولین باری نیست که واتسون به یاری آی‌بی‌ام می‌آید و این هوش مصنوعی در تابستان سال گذشته نیز توانسته بود با تحلیل داده‌های مرتبط تشخیص بدهد بهتر است مسئولیت‌های جدید و ارتقای شغلی به کدام‌یک از کارمندان واگذار بشود. توانایی واتسون در این بخش نیز برابر با ۹۵ درصد کارمندان بخش منابع انسانی بود.همچنین می توانید از مطالب زیر دیدن فرمایید:

رکورد زدن دستگاه واقعیت مجازی سونی

رکورد زدن دستگاه واقعیت مجازی سونی

کمپانی سونی‌ این روز‌ها با فناوری‌های واقعیت مجازی، سود زیادی به دست آورده است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *