آرشیو اخبار

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران برای رفع ۹۱۳ نیازمندی‌ فناورانه دستگاه‌ها

دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران برای رفع ۹۱۳ نیازمندی‌ فناورانه دستگاه‌ها

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ ۹۱۳ نیاز فناورانه شرکت‌ها و دستگاه‌ها خبر داد و گفت: این نیازهای فناورانه در طول نمایشگاه "تستا" اعلام شده بود که با جمع‌آوری‌ آنها به دانشگاه‌ها و شرکت‌ها ابلاغ شده است.

بیشتر بخوانید »

اورست، پروژه امنیتی ویژه مایکروسافت

درباره پروژه امنیتی اورست شرکت ماکروسافت

پروژه اورست که در سال 2016 میلادی با همکاری محققان مایکروسافت، اینریا، دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه ادین برگ کلید خورد، در حال کار بر روی پشتوانه ارتباطی تائید شده و امنی است که پروتکل امنیتی HTTPS را بهبود ببخشد.

بیشتر بخوانید »

چهار ویژگی کلیدی اکوسیستم اپلیکیشن‌های بلاکچینی

چهار خصوصیت کلیدی اکوسیستم اپلیکیشن‌های بلاک‌چینی

پلیکیشن‌ها یا برنامه‌های تمرکززدایی یا “dApps” یکی از بزرگ‌ترین کاربردهای بالقوه فناوری بلاک‌چین هستند و گزینه‌های جدیدی را که تاکنون مثل آنها دیده نشده است، برای محصولات مشتری‌محور و کسب و کارمحور ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید »

بهترین اپلیکیشن‌های اندرویدی برای ویرایش ویدیو (۲۰۱۹)

بهترین اپلیکیشن های اندرویدی ویرایش فیلم در سال 2019

امروزه ویدیو ها در ابعاد آموزشی ، سرگرمی ، تاریخی و ... نقش بسیار پر رنگی را ایفا می کنند و با توجه به گسترش روز افزون استفاده از گوشی های هوشمند ، بسیاری از کاربران تمایل به ساخت و ویرایش ویدئو ها توسط گوشی های هوشمند خود را دارند.

بیشتر بخوانید »

بهترین لپ‌تاپ‌های عرضه‌شده در نمایشگاه CES 2019

بهترین لپ تاپ ها در CES 2019

سایت«پی سی مگزین» بهترین لپ‌تاپ‌های ارائه‌شده در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی لاس‌وگاس / CES ۲۰۱۹ را به انتخاب خود معرفی کرد. به گزارش دانشجوی ایرانی ، عنوان بهترین لپ‌تاپ سال را به Dell XPS ۱۳ مدل موسوم به ۹۳۸۰ داد که بدون حاشیه تعریف‌شده و ادیشن ۲۰۱۹ آن به‌عنوان بهترین …

بیشتر بخوانید »

چگونه از سلامت باتری آیفون مطمئن شویم؟

چگونه از سلامت باتری آیفون مطمئن شویم؟

اگر بخواهیم سلامت و کارکرد صحیح و اصولی یک باتری مربوط به گوشی آیفون را بررسی کنیم، باید از یک سری ترفندها پیروی کنیم و با استفاده از این ترفندها به صورت مداوم سلامت باتری آیفون خود را چک کنیم. یک باتری ناسالم می‌تواند به گوشی هم آسیب برساند.

بیشتر بخوانید »