چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱
خانه / آموزشی / مطالب آموزشی متفرقه / کامپیوتر / شبکه / رایانش ابری (Cloud Computing) / اسلایدهای “نقش رایانش ابری در آینده تجارت الکترونیک”

اسلایدهای “نقش رایانش ابری در آینده تجارت الکترونیک”

رایانش ابری نوعی مدل رایانشی است که قابلیت‌ های مقیاس‌ پذیر و ارتجاعی فناوری اطلاعات را به عنوان سرویس به مشتری و از طریق اینترنت ارائه می دهد.

مدلی از رایانش است که دسترسی آسان و فراگیر شبکه به منابع مشترک و قابل پیکربندی (مانند شبکه، کارگزار، منابع ذخیره‌سازی، برنامه‌ها و سرویس‌ها) را فراهم می‌نماید. این منابع به سرعت و با کمترین تلاش مدیریتی و یا فعل و انفعال با تهیه‌کننده‌ی ابر، می‌تواند اختصاص یافته و یا آزاد گردند.

قابلیت تغییر پویای منابع با توجه به منابعی که مورد نیاز سیستم است، خاصیت ارتجاعی نامیده می‌شود. (استفاده از منابع اشتراگی و مجازی سازی)

خودکار‌سازی توسط شرکت فراهم کننده‌ی ابر از طریق API‌ ها در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. با استفاده از این API‌ها می‌توان نمونه‌های جدیدی از ماشین را تهیه و تدارک دید و یا حتی از بین برد. برنامه‌های کاربردی گسترش ابر به صورت خودکار می‌توانند در مواقع لزوم منابع جدیدی را در عرض چند دقیقه اختصاص دهند و هنگامی که بار‌کاری از میزان مشخصی پایین‌تر رفت منابع را آزاد نماید.

در مدل های پیشین میزبانی، هزینه‌ ی اولیه‌ای برای هر قرارداد سالانه وجود دارد. مدل ابری این سد اقتصادی را می‌ شکند چون از مدل “پرداخت براساس میزان استفاده” بهره می‌برد. سیستم‌های ابری به صورت خودکار میزان استفاده از منابع را کنترل و پایش  می‌کنند و میزان استفاده از منابع به صورت شفاف برای مشتری و تهیه کننده‌ی ابر در هر لحظه قابل دسترسی است.

عنوان اسلایدها : نقش رایانش ابری در آینده تجارت الکترونیک

تهیه کنندگان : حمیدرضا ربیعی – حسین اسدی

زبان آموزش : پارسی

تعداد صفحات : ۲۹

ساختار فایل : PowerPoint

رمز فایل : www.irstu.com

حجم فایل : ۴۴۹٫۲ کیلوبایت

دانلود اسلایدها

منبع : مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریفدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.