دوشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۱
خانه / آموزشی / رشته های دانشگاهی / دروس رشته کامپیوتر / دروس اختیاری / طراحی صفحات وب / مقاله “چگونه یک صفحه وب عالی طراحی کنیم؟”

مقاله “چگونه یک صفحه وب عالی طراحی کنیم؟”

اگر صفحه وب شما، سایت شما را به خوانندگان به خوبی عرضه نمی کند و یا موجب فروش محصولتان نمی شود، در این مقاله مواردی برای کمک به بهبود صفحات شما ارائه می شود که موجب خوشحالی خوانندگانتان خواهد شد.

بررسی کنید که عنوان صفحه معرف شما به خوبی باشد. جرا که در نتایج جستجوها و هنگامی که صفحه شما bookmark می شود نمایش داده می شود.

توجه کنید که محتویات سایت دقیقا همان چیزی است که خوانندگان انتظار دارند. تحقیق کنید، نظرسنجی انجام دهید و از آنها سؤال کنید. با دانستن انتظارات خوانندگان، آن را برای آنها برآورد کنید. افراد به وب سایت ها به خاطر اطلاعات، تصاویر یا محصولاتی که در آنجا وجود دارد مراجعه می کنند و اگر آن اطلاعات را نیابند مطمئناً آن را ترک خواهند کرد.

به طول صفحات خود دقت کنید. خیلی کوتاه و بی ارز و خیلی بلند و سنگین نباشد. طول خوب از سایت به سایت دیگر متفاوت خواهد بود.

مطمئن شوید که صفحات شما به سرعت بارگذاری می شوند.

پیوندها و راهنماها را به خوبی در دسترس قرار دهید، تنها زمانی که باید پیوندها را مخفی کنید هنگامی است که صفحه شما برای بازی تنظیم شده است.

بهترین وب سایتها تنها تعداد کمی موضوع در هر صفحه دارند، پیش از افزودن هر نوع اطلاعاتی به صفحات وب خود ،درباره ارزش آنها فکر کنید.

همیشه عرض و طول دقیقی رابرای تصاویری که به عنوان پیش زمینه بر روی اجزا قرار ندارند تعیین کنید، به مرورگر امکان تغییر اندازه یک تصویر را فراهم سازید.

پیوندها در متن باید کاملا واضح و مشخص باشند، در برخی سایت ها با قرار دادن کلمه “اینجا کلیک کنید” راهنمایی برای پیوندها ایجاد می کنند.

از ارائه صفحاتی که تنها لیستی از پیوندها را دارند اجتناب کنید، آنها صفحات خسته کننده ای خواهند بود.

پیوندهای خود را معتبر کنید. از بررسی کننده لینک برای این منظور استفاده کنید. لینک های حذف شده سایت شما را load bad اعلام می کند.

مطمئن شوید که تمامی صفحات شما یک لینک باز خورد یا اطلاعات تماس دارد.

به آخرین به روزرسانی سایت خود توجه کنید.بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا سایت هایی که اطلاعات جدید را در خود دارند مشاهده کنند.
همواره html، css و جاوا اسکریپت سایت خود را معتبر کنید. مطمئن شوید که html شما به درستی پیاده سازی شده است.

بررسی غلط املایی را فراموش نکنید.

منبع : لایتکهمچنین می توانید از مطالب زیر دیدن فرمایید:

کتاب Responsive Web Design by Example ، نوشته Thoriq Firdaus

طراحی وب سایت پاسخگو یا واکنش گرا باعث رشد فراوانی در توسعه وب شد. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.