چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱

مقاله “چگونه آموزش جاوا را آغاز کنیم؟”

سؤال متداولی که پرسیده می شود این است که جاوا را از کجا آغاز کنیم؟ زمانی که با یک زبان برنامه نویسی همچون جاوا مواجه می شویم بهتر است که هزینه آموزش آن را در نظر بگیرید.

JDK را نصب کنید:

شما بدون JDK عملاً نمی توانید کاری انجام دهید. JDK شامل تمامی ابزارهایی است که برای توسعه برنامه های جاوا نیاز دارید. بنابراین آن را دریافت کنید.

یک IDE انتخاب کنید:

این روزها زمانی است که شما نیاز به بازکردن یک پنجره ترمینال و اجرای ابزارهای خط فرمان دارید. ابزارهای مناسبی برای توسعه برنامه های جاوا وجود دارد. این ابزارها با هدف ساخت یک برنامه جاوا به شما کمک می کنند. تعداد زیادی از این ابزارها وجود دارد که می توانید انتخاب کنید اما به شما NetBean پیشنهاد می شود. شما می توانید تنها بر روی خروجی دستورات در IDE NETBEANS  جهت دستیابی به آنچه می خواهید تمرکز کنید.

مراحل اولیه

به ناچار اولویت چیزی که انجام خواهید داد برنامه ساده Hello word می باشد. این برنامه شما را قادر می سازد تا با نحوه کامپایل کردن و اجرا ی کارهای برنامه ها در یک IDE همانند NetBean آشنا شوید.

اگر از آموزش جاوا لذت بردید پس شروع به یادگیری بخش های دیگر جاوا بپردازید.

برنامه ای را برای ساخت انتخاب کنید:

تئوری های متعددی پشت یک زبان برنامه نویسی همانند جاوا وجود دارد، شما مجبور به یادگیری قواعد گرامری زبان و نحوه کار برنامه های جاوا با یکدیگر هستید.

هرچند که باید به یاد داشته باشیم که زبان جاوا مورد استفاده قرار می گیرد. تقریبا تعداد نامحدودی برنامه وجود دارد که با این زبان می توان ایجاد کرد و اگر یک زبان برای تولید انتخاب کردید مسیر یادگیری را از طریق قواعد گرامری جاوا در نظر داشته باشید.

برای راحتی کار شما، پیشنهاد می شود که یک ماشین حساب به عنوان شروع کار در نظر بگیرید.

شما حتما با نحوه کارکرد ماشین حساب آشنا هستید و تنها نیاز به پیاده سازی بدون مسائل طراحی کرد.

منبع : لایتکهمچنین می توانید از مطالب زیر دیدن فرمایید:

کتاب JDBC 4.0 and Oracle JDeveloper for J2EE Development

این کتاب برای توسعه دهندگان J2EE مطالب کاربردی فراوانی را ارائه می دهد. نحوه استفاده …

یک نظر

  1. بسیار عالی. ممنون از مطللب جالبتون.
    موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.