جمعه , ۱۰ تیر ۱۴۰۱
بــــاران میکــــس

درباره پروژه لون گوگل

این پروژه با هدف بهره گیری از بالن های ارزان قیمت هلیوم برای ایجاد پوشش شبکه اینترنت رایگان و آزاد برای ساکنین زمین فراهم کرده است.

نویسنده :  مریم مقصودی گنجه

زبان نوشتار : پارسی

تعداد صفحات : ۱۰

ساختار فایل : PDF

حجم فایل : ۱٫۳ مگابایت

رمز فایل فشرده : www.irstu.com

دانلود مقاله

منبع : دانشجوی ایرانی

چکیده

این پروژه با هدف بهره گیری از بالن های ارزان قیمت هلیوم برای ایجاد پوشش شبکه اینترنت رایگان و آزاد برای ساکنین زمین فراهم کرده است.بالن اینترنتی در چندین کشور مورد آزمایش قرار گرفته است. بالن های اینترنت گوگل بیش از آنچه شما فکر می‌کنید می‌توانند در آسمان دوام بیاورند.

این پروژه در ابتدا در آزمایشگاه مخفی آلفابت (x)  که در گذشته با نام Google x از آن یاد می شد خبر از کار بر روی پروژه اینترنت رسانی به کشورهای محروم می دهد.در این پروژه اینترنت پرسرعت توسط بالن های معلق در هوا به صورت هات اسپات به اشتراک گذاشته شده و منطقه وسیعی را تحت پوشش اینترنت وایرلس قرار می دهند.گوگل یک گام دیگر به سمت اینترنت رایگان برداشت. اکنون برد بالن های  گوگل به بیش از ۱۰۰ روز رسیده است. در خردادماه سال قبل که گوگل پروژه ی لون را معرفی کرد. بسیاری بودند که شانس اندکی برای اجرای این پروژه قائل بودند. بنابر آنچه که گوگل اعلام کرده بود هدف پروژه این بود ‎که بالن ها به مدت ۱۰۰ روز یا حتی بیشتر در آسمان بمانند، اما مشکل این بود که تاکنون به طور معمول هیچ کس در هیچ کجا حتی در حوالی این تعداد روز نیز نتوانسته در آسمان با بالن معلق بماند. بالن های ناسا که خیلی بزرگتر از بالن های گوگل هستند کمتر از ۶۰ روز در آسمان در پرواز بوده اند اما هدف گوگل این بود که زمان معلق نگه داشتن بالن ها در اسمان را با هزینه ای خیلی کمتر از بالن های ناسا به دو برابر این تعداد روز برساند.همچنین می توانید از مطالب زیر دیدن فرمایید:

کتاب ‘چگونه با تورنت به آسانی دانلود کنیم؟’ ، نوشته امید حسینی

تورنت و روش کار آن برای بسیاری از افراد ناشناخته و حتی برای بعضی ترسناک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.